Infrastruktura turystyczna nadmorskich regionów Egiptu

Infrastruktura turystyczna nadmorskich regionów Egiptu

W Egipcie, jedną z mile zaskakujących rzeczy w nadmorskich kurortach jest to, iż prawie każdy obszar wydaje się być ciekawy, inny oraz oferuje szeroki wachlarz cenowy. Poziom i jakość infrastruktury jest dostępna w zakresie od bardzo podstawowych kempingów plażowych do najlepszych hoteli pięciogwiazdkowych z możliwością wynajmu willi. W rejonie na południe od Hurghady, za wyjątkiem Marsa Alam, kempingi plażowe wydają się być bardziej dominujące. Na wschodzie Synaju od strony Akaby, a zwłaszcza rejon Taba i Sharm el-Sheikh jest zabudowany z drobnymi udogodnieniami do wyboru. W obszarze pomiędzy tymi dwoma miejscowościami, wydaje się, że większość stanowią kempingi, aczkolwiek można znaleźć tu także małe i interesujące hotele. Obszary na południe od Hurghady (i na południe od Soma Bay, nie wliczając w to Marsa Alam), wydają się być bardziej swobodnymi i mniej zatłoczonymi od rozrywkowych głównych obszarów turystycznych w El Gouna, Hurghadzie, Szarm el-Szejk, Taba. Choć i pomiędzy tymi najbardziej znanymi występują różnice.

Na przykład, Hurghada to niemalże dwa miasta w jednym. Obszar znajdujący się w centrum miasta oferuje tańsze hotele, z czego niektóre to nieruchomości przy plaży, a drugą część miasta stanowią osobne, komfortowe ośrodki, które są nieco oddalone od centrum miasta.

Bardziej wydzielone ośrodki plażowe w Hurghadzie nie różnią się zbytnio od tych, które położone są dalej na północ w obszarze Ain Sukhna i wzdłuż północnego wybrzeża, na zachód od Aleksandrii. Są to w zasadzie samowystarczalne kompleksy, które oferuje niewielką dostępność do głównego miasta Hurghada. Turyści zazwyczaj nie odchodzą daleko od resortu, w którym przebywają. Z drugiej strony, El Gouna, położona na północ od Hurghady jest skonfigurowana, aby umożliwić jak największej liczbie turystów z różnych ośrodków łatwe poruszanie się po miejscowości. Sharm el-Sheikh jest prawdopodobnie najbardziej otwartym kurortem, z promenadą, która łączy większość ośrodków położonych przy plaży z centrum miasta, ale znajdzie się tutaj także kilka bardziej odizolowanych resortów. I podobnie jak nieruchomości Bułgaria proponuje cudzoziemcom w turystycznych resortach, tak i w egipskich kurortach możliwy jest zakup apartamentu bądź domu.

A oznacza to, że możliwości rozrywki w Sharm są znacznie bardziej zróżnicowane. Należy zauważyć, że w wielu bardziej izolowanych ośrodkach, takich jak Stella Di Mari na północy, może być większe zapotrzebowanie na różnorodne zajęcia dla turystów.

Jedną z głównych różnic między regionami przybrzeżnymi leżących nad Morzem Czerwonym i tymi, które znajdują się w zatokach i strefie śródziemnomorskiej jest dostępność do nurkowania. W każdej z nich można znaleźć miejsca i ośrodki, w których można nurkować, natomiast największe skoncentrowanie tego typu lokalizacji jest w strefie od El-Gouna na południe wzdłuż Morza Czerwonego oraz wokół Szarm el-Szejk na Synaju. Szacuje się, że aż 80% wszystkich tego typu działań jest w bezpośrednim rejonie Hurghady i Sharm el-Sheikh. Windsurfing i narty wydają się być bardzo popularny wzdłuż kontynentalnej części Zatoki Suez. W różnych miejscach, w prawie wszystkich nadmorskich regionach dostępne są inne sporty wodne, takie jak żeglowanie i parasailing.