Hurghada

Hurghada

Hurghada to najbardziej popularna miejscowość turystyczna Egiptu, leżąca na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego, słynąca z pięknych raf koralowych i zawsze słoneczna. Warto tam się wybrać, by w egzotycznej scenerii odpocząć i zażyć kąpieli słonecznych i wodnych.

I choć Kołobrzeg apartamenty oferuje w bardzo ciekawych cenach, to jednak nie może zagwarantować wyśmienitej pogody, która zapewniona jest w Hurghadzie przez cały sezon.

Miasto rozciąga się na długości 40 km linii brzegowej, powstają tu ciągle nowe hotele, które od razu mają wykupione miejsca wczasowe. Turystów, zwłaszcza tych uwielbiających nurkowanie i tych, którzy chcą tego zaznać, przyciągają do Hurghady przepiękne rafy koralowe, pozwalające spędzać tam wiele godzin dziennie na nurkowaniu i podziwianiu podwodnych widoków, nie tylko korali, ale również mnóstwa gatunków różnobarwnych ryb.
—–
REKLAMA
Planujesz wakacje w górach, ale nudzi Cię już Zakopane, a na Alpy Cię nie stać? Wejdź na Słowenia noclegi i przebieraj w tanich ofertach!

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Sprawdź drzwi porta Wrocław– bogactwo modeli najlepszych producentów oraz fachowcy do Twojej dyspozycji.
—–
Miasto jest podzielone na pięć dzielnic, najstarsza z nich to Dahar, dokąd udają się wszyscy turyści, którzy chcą poznać uroki targowania na słynnym bazarze, pełnym pamiątek mniej i bardziej egipskich oraz wszelkiego rodzaju przypraw, jak szafran czy pieprz. Centrum Hurghady to Sakalla, popularne miejsce do spacerów i zakupów, a także spróbowania dań rybnych, serwowanych w jednej z licznych restauracji.

Ze względu na to, że miasto jest bardzo rozciągnięte, a turyści zwykle mieszkają w jednej z dzielnic typowo hotelowych, warto przemieszczać się niezbyt drogimi taksówkami, zwłaszcza, gdy korzysta z nich kilka osób lub busikami, zatrzymującymi się na żądanie. Turyści, którzy chcą zaznać życia nocnego, korzystają zwykle z taksówek. Miejsc, gdzie można wspaniale się bawić, jest w Hurghadzie dużo, każdy może tam znaleźć coś dla siebie.