Kair

Kair

Kair, stolica Egiptu, to jednocześnie największe miasto tego kraju i całego kontynentu afrykańskiego, nazywane stolicą tysiąca minaretów. Miasto jest niezwykle ciekawe dla każdego, kto je odwiedzi, nie tylko ze względu na mnogość zabytków, ale także ich różnorodność, od czasów faraonów po te z dziewiętnastego wieku. Spacer ulicami miasta dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń, nie można sobie tego odmówić.

I tak jak Chorwacja apartamenty czy Świnoujście noclegi oferują wraz z możliwością zwiedzenia najciekawszych zakątków miast, tak i spacer po Kairze zapewni odkrycie wielu niesamowitych jego miejsc.

Zwiedzanie Kairu można zaplanować na wiele sposobów, zależnie od tego, czy jesteśmy grupą zorganizowaną, gdy pilot za nas zdecyduje, jaki sposób będzie najlepszy, po samodzielną wyprawę, gdy do dyspozycji turystów jest zarówno duży wybór tramwajów, autobusów, nawet wodnych, przez busiki, po metro, jedyne na kontynencie afrykańskim.
—–
REKLAMA
Planujesz budowę garażu? A może chcesz wymienić bramę na nowocześniejszą? Polecamy bramy Katowice– ciekawe i funkcjonalne rozwiązania do każdego garażu.
—–
Podczas zwiedzania Kairu nie można zapomnieć o odpoczynku w jednej z typowych restauracji, gdzie powinniśmy poprosić o danie z kuchni regionalnej, jak gołąbki harnam, nadziewane ryżem, z egzotycznymi przyprawami, bardzo smaczne. Oczywiście, warto także skusić się na danie z owoców morza, przyrządzane wyjątkowo smakowicie.

Poruszając się po Kairze, koniecznie musimy zobaczyć Alabastrowy Meczet i Dzielnicę Koptyjską, czyli tak zwany Stary Kair, z najstarszą synagogą w mieście, oczywiście piramidy w Gizie, do których można się udać na wielbłądach, jak przystało na wycieczkę w Egipcie. A osoby, które uwielbiają chłonąć kulturę zwiedzanego kraju, koniecznie muszą się udać na bazar kairski, który dostarczy im wielu wrażeń, wzrokowych, słuchowych i zapachowych.