Muzeum Luksorskie

Muzeum Luksorskie

Muzeum Luksorskie położone jest przy promenadzie tuż nad Nilem, w połowie drogi między świątynią Karnaku, a świątynią Luksoru. Zbiory znajdujące się w posiadaniu tego muzeum są jednymi z najcenniejszych na świecie. Wszystkie przedmioty stanowiące element kolekcji tego niesamowitego muzeum pochodzą z różnych epok funkcjonowania starożytnego państwa egipskiego. Znajduje się w nim bogata kolekcja dzieł sztuki, pochodzących ze świątyń i nekropolii zlokalizowanych w starożytnych Tebach.

Również Apartamenty Bułgaria proponuje w pobliżu miejsc związanych z wczesnymi osiedlami ludzkimi, które pojawiały się na jej obszarze. Często związane były one z wczesną kulturą grecką bądź rzymską. Jeśli więc zdecydujesz się na wakacje w Bułgarii, a miejscem, na które się zdecydujesz będzie Słoneczny Brzeg apartamenty oferujący w bardzo atrakcyjnych cenach, to nie będziesz mieć okazji, żeby zobaczyć najciekawsze zabytki Bułgarii w tym kurorcie. Trzeba wtedy wziąć pod uwagę wycieczki organizowane do najbardziej interesujących atrakcji tego typu.

Tak też wygląda sytuacja w Egipcie, gdzie turyści decydują się na komfortowe ośrodki położone od głównych zabytkowych i starożytnych atrakcji takich, jak Muzeum Luksorskie.
—–
REKLAMA
Remont mieszkania? A może przygotowujesz się do budowy domu? Materiały budowlane Wrocław to renomowane firmy produkujące materiały i fachowa pomoc na miejscu!
—–
Najsłynniejsze eksponaty w tym muzeum to między innymi złocona głowa Hathor (znaleziona w grobie Tutanchamona w Dolinie Królów), łoże pogrzebowe oraz barki, które miały ułatwić faraonowi przedostanie się na tamten świat. Można tu także podziwiać reliefy pochodzące ze świątyni Echnatona w Karnaku, przedstawiające sceny z życia codziennego i znakomicie zachowane posągi z okresu Nowego Państwa, w tym niemal idealnie zachowany, 2,5-metrowy posąg Amenhotepa III oraz figury bogini Mut i Amona (odkryte w 1989r. w świątyni w Luksorze). Warto także zwrócić uwagę na statuę Thotmesa III, odnalezioną w Karnaku.

Każdy z zabytków znajdujących się w zbiorach tego muzeum jest bezcenne, gdyż w doskonały sposób przedstawia życie i kulturę starożytnego Egiptu.