Rezerwat Zaranik

Rezerwat Zaranik

Rezerwat Przyrody Zaranik zlokalizowany jest na wschodnim brzegu słonowodnego Jeziora Bardawil na śródziemnomorskim wybrzeżu Półwyspu Synaj.

Został założony w 1985 roku, a jego 250km2 powierzchni obejmuje tereny wodne (68% powierzchni) i piaszczyste wydmy (32%). Wysokość terenu w rezerwacie waha się od 0 do 30m n.p.m.
—–
REKLAMA
Lubisz łapać ciekawe okazje? Bułgaria last minute to propozycje spędzenia interesującego urlopu za niewielkie pieniądze!

Jeśli marzysz o wspaniałym wyjeździe do jednego z najgorętszych państw Europy to sprawdź Hiszpania wakacje– wspaniałe kwatery bezpośrednio od właścicieli.

Nie możesz już patrzeć na swoje stare drzwi? Drzwi wewnętrzne Wrocław to bogactwo producentów, modeli, a do tego profesjonalna obsługa i doradztwo!
—–
Strefą ochronną są objęte nadmorskie tereny podmokłe, uznane za szczególnie ważne i wartościowe. Założenie rezerwatu miało na celu objęcie ochroną ptactwa wędrownego (około 244 gatunki), którego tysiące zatrzymuje się tutaj podczas jesiennej migracji. Są wśród nich flamingi, pelikany, mewy, czaple, a także 24 gatunki ptaków drapieżnych- sępy, orły, myszołowy i inne.

W rezerwacie żyje także 18 gatunków gadów, w tym dwa gatunki zagrożone wyginięciem- zielone żółwie Celonia i żółwie Caretta.